Drewniane piaskownice z bali

    Rozwój dziecka powinien być stymulowany bardzo wszechstronnie. Nie tylko zabawki w domu rozwijają, bawią i sprawiają radość. Bardzo ważne są także spacery i zabawa na dworze. Mając własny ogród mamy dużą możliwość urządzenia dziecku fajnego placu zabaw na świeżym powietrzu. Dla każdego rodzica najważniejsze jest to, aby dziecko przebywało jak najwięcej na świeżym powietrzu. Dzieci bawiące się dużo na dworze, mają większą odporność, rzadziej łapią infekcje, są zdrowsze i weselsze. Im dłużej dzieci bawią się na świeżym powietrzu tym lepszy i spokojniejszy mają sen, w dodatku zwiększa się im apetyt.

    Nie ma nic bardziej cieszącego każdą mamę, jak jej maleństwo zajadające z apetytem posiłek. Jak zatem urządzić dziecku fajny plac zabaw w ogrodzie? Zabawki ogrodowe to przede wszystkim, huśtawka i piaskownica. Każde dziecko uwielbia bujać się wysoko na huśtawce. Mamy duży wybór w huśtawkach, możemy skusić się na fajną dużą i drewnianą huśtawkę, na której i my z radością małego dziecka będziemy się relaksować po ciężkim dniu pracy. Czteroosobowe huśtawki wspaniale zabawią nasze dzieci w dzień, a nas odprężą wieczorami w rozmowie z kimś bliskim i lampką wina. Inną zabawką ogrodową bez której ciężko wyobrazić sobie ogród pełny dzieci, jest piaskownica. W zależności od tego czy chcemy chować piaskownicę w czasie brzydkiej pogody, czy pozostawić ją na stałe, możemy wybrać piaskownice plastikowe lub drewniane. Wybór jest dość duży, piaskownice plastikowe możemy nabyć obecnie w różnych kształtach i mogą być zamykane. W takim przypadku jedna cześć może służyć jako piaskownica a ta zamykana, jako basenik. Taka zabawka przynosi frajdę każdemu dziecku. Dwa w jednym i fantastyczna zabawa na długi czas.

    Jeśli chcemy mieć piaskownicę na stałe idealnym rozwiązanie są piaskownice z drewna. Trzeba zadbać o to, aby nie miały ostrych krawędzi, po za tym dobrze zakonserwowane drewno posłuży dziecku na długie lata i idealnie wkomponuje się w cały styl ogrodu. Z reguły w ogrodach królują elementy drewniane a dostawione do nich zabawki drewniane naszego dziecka, stworzą fajną i rodzinną całość. Często spotkać można fajne piaskownice z drewna, które są rozkładane. W dzień służą typowo do zabawy piaskiem, jednak na noc aby mieć zapewniony czysty piasek do zabawy, rozkłada się elementy połączone zawiasami. Wówczas powstaje niski podest, mamy pewność, że żadne zwierzę nie zabrudzi przez noc placu zabaw naszego dziecka, a i w dzień tak złożona piaskownica może być bardzo twórcza. Złożona piaskownica może służyć jako scena do śpiewu, lub mały tor przeszkód do zeskakiwania.

    Bardzo fajne są także drewniane domki ogrodowe, idealnie rozwijają role społeczne. W takim domku dzieci mogą bawić się tematycznie na wiele sposobów. To jakie zabawki ogrodowe kupimy dzieciom, zależy głównie od wielkości ogrodu jaki posiadamy. Możliwości jest naprawdę wiele.