Klocki z literkami i obrazkami

Wszystkie dzieci lubią zabawy klockami. Można powiedzieć, że ta fascynacja budowaniem z klocków zostaje nam nawet w dorosłym życiu. Kiedy mamy już swoje dziecko, w początku kupujemy karuzele drewniane, grzechotki, później z ochotą siadamy na dywanie i budujemy z nim wymyślne wieże i mosty. Klocki drewniane są wspaniałą zabawką, gdyż są wykonane z surowego drewna, ekologicznego, nie zawierają plastiku i szkodliwych materiałów.

Najczęściej spotykamy klocki w paczkach po kilkadziesiąt sztuk. W zależności od tego ile elementów ma dany zestaw, ustalana jest cena. Porównując ceny klocków drewnianych z innymi zabawkami pochodzenia np. chińskiego, są one dużo droższe. Ale kto chce żeby jego dziecko bawiło się chińskimi plastikami, bez certyfikatu bezpieczeństwa? Klocki drewniane są ponadczasowe. Całe pokolenia rodzin bawiły się tego typu zabawkami. Najczęściej spotykamy klocki z drewna bukowego, mogą być one całkowicie naturalne lub posiadać elementy kolorowe.

Klocki bardzo szybko rozwijają wyobraźnię dzieci, oraz usprawniają rączki manualnie. Dzięki budowaniu z klocków, dziecko nabiera wprawy manualnej i z czasem szybciej uczy się precyzyjnego malowania czy wycinania nożyczkami. Zabawa klockami jest niezwykle kreatywną zabawą, dzieci na wiele sposobów mogą budować wymyślne budowle, dzięki czemu wzbogacają wyobraźnię i ćwiczą koncentrację. Dzięki zabawie kolorowymi klockami drewnianymi, dzieci w szybki sposób uczą się rozróżniania kształtów i kolorów. Dodatkowo uczą się podstawowego liczenia. W bardzo prosty sposób możemy połączyć zabawę z nauką i to bez przymusu. Starsze dzieci z ochotą będą nazywać w zabawie klockami figury geometryczne, wręcz będą dumne z umiejętności nazywania figur tak jak to robią dorośli.

Najfajniejsze zabawy i zabawki to te edukacyjne. Klocki z pozoru wydają się banalne, prostei mało rozwijające. Właśnie te najbardziej proste i ponadczasowe zabawki kształcą i bawią najbardziej. Im więcej unowocześnień, dźwięków i światełek tym szybciej męczy się układ nerwowy maluszka. Zatem warto pomyśleć o naturalnych tworzywach, oraz o prostych ale wszechstronnych zabawkach.