Domki do zabawy w ogrodzie

Jak wiemy każde dziecko uwielbia zabawę na dworze. Pomysłów na urozmaicenie zabawy w ogrodzie jest mnóstwo, wszystko zależy od zasobu portfela. Przede wszystkim ważna jest wielkość ogrodu, wiadomo, że do malutkiego ogródka nie kupimy wielkiej piaskownicy ze zjeżdżalnią. Jeśli mamy wielki ogród z większymi możliwościami, warto zastanowić się nad kupnem drewnianego domku dla dzieci. Z reguły większość ogrodów urządzana jest z połączeniem zieleni i drewna, dlatego warto zaplanować wstawienie do niego drewnianych zabawek dla dzieci. Całość będzie ciekawie i rodzinnie wyglądać, a i frajda będzie ogromna.

Najbardziej popularne zabawki do ogrodu to piaskownice, huśtawki, domki i zjeżdżalnie. Producenci dają nam duże możliwości wyboru fajnego zestawu. Najwygodniej jest kupić osobną piaskownicę najlepiej zamykaną, aby mieć pewność, że piasek w którym bawi się maluch nie będzie zanieczyszczony. Huśtawka drewniana, ustawiona na tarasie, lub pośród drzewek, będzie fantastycznym azylem odpoczynku zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Natomiast jeśli chodzi o domki drewniane, oferta jest bardzo szeroka i ciekawa. Wszystkie maluchy lubią bawić się w dom, w szkołę czy inne instytucje, idealnym do tego typu zabaw tematycznych jest właśnie drewniany domek.  Dla chłopców taki domek jest zazwyczaj fortecą lub koszarami wojskowymi, wyobraźnia dzieci pracuje przy takich zabawkach niesamowicie.

Domki ogrodowe zazwyczaj ustawione są nieco wyżej, wchodzi się do nich po drabince– co już jest wielką atrakcją i przeszkodą konieczną do pokonania. W dodatku możemy spotkać domki, które z jeden strony mają właśnie drabinki a z drugiej podobne wejście drabinkowe ale ze sznurów. Sznurkowa przeszkoda, wymaga od dziecka nieco więcej wysiłku, tym samym zajmuje dziecko na dłuższy czas. Wszystkie domki mają zadaszenia wykonane z różnych materiałów, wejście z wielkim wysiłkiem po drabinkach czy sznurkach do zadaszonej fortecy, jest dla każdego maluch wielką frajdą i sukcesem.

Możemy spotkać także fajne domki z oknami i drzwiami, przypominające tradycyjny „ dorosły dom”. Domki takie mogą być połączone z drewnianym pałągiem do którego mocowana jest huśtawka a z drugiej strony zjeżdżalnia. Taki domek we własnym ogrodzie to wymarzony prywatny plac zabaw. Pod domkiem jest możliwość urządzenia piaskownicy i tym sposobem mamy wszystko w jednym. Jest to alternatywa dla mniejszych ogrodów, w których lepszym rozwiązaniem jest skupienie całego placu zabaw w jednym miejscu. Piaskownica pod domkiem ma także duży plus w upalne dni, dziecko może swobodnie się bawić bez narażania go na promienie słoneczne. Domki ogrodowe, mogą mieć w wyposażeniu podstawowe drewniane mebelki, cóż więcej potrzeba dla szczęśliwego dzieciństwa? Piękny plac zabaw w dodatku z uśmiechniętymi rodzicami, jest marzeniem każdego malucha.